Bolesti žaludku

Dobrý den. Už necelé 3 roky mě trápí bolesti žaludku. Objeví se zničeho nic. Někdy¨třeba jen jednou za 2 měsice a někdy každy týden. Na gastroskopii jsem už byla, ale pan doktor řekl, že tam nic nemám. Bolesti jsou nesnesitelné. Nemohu se narovnat a ani mluvit, jak mě to bolí. Nadechnout se můžu, ale když vydechuji, tak to bolí ještě víc. Brala jsem prášky na překyselení žaludku, ale nepomáhá to. Pan doktor mi dal algifen, že když bolesti začnou, tak si ho mám vzít, ale bohužel taky nepomáhá. Jsem už opravdu zoufalá, protože nevím, co se mnou je. Bylo mi řečeno, že to může být stresem a psychosomatického rázu. Začalo mi to, co jsem začala žít v Praze a po 3 letech jsem se ted vrátila domů, ale bolesti stále jsou. Moc Vás prosím o radu. Nedá se to už vydržet. Děkuji moc.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, popsané bolesti nemusejí pocházet z žaludku. V úvahu připadá ještě slinivka břišní a žlučník, které velmi úporně dokáží bolest, zejména slinivka, pro kterou by svědčilo to, že se při bolesti nemůžete narovnat. Jestliže žlučník a slinivka nebyly vyšetřeny, je podle mého názoru je vhodné dovyšetřit. Bolesti však také mohou vycházet i z pohybového aparátu (obecně, vycházím jen z toho, co píšete) - páteř, žebra.

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
pro p.Kateřinu | Od: Jirka | 13.9.2012 23:49
Pani Kateřino,trpím uplně stejnými problémy a rád bych si s Vámi o tom popovídal,prosím kontaktijte mě na jirkakan@seznam.cz
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: