Bolestivá menstruace po vysazení antikoncepce

18.srpna jsem měla poslední menstruaci a vysadila jsem HA nyní jsem dostala menstruaci 22.září a mám hrozné bolesti v oblasti podbřišku tlak a křeče které jsem tak nikdy nemívala. Myslíte že to může byt kvůli vysazení HA ? děkuji za odpověd

Odpověď odborníka:

Adélo, nepíšete, jak dlouho jste antikoncepci užívala, ani jestli jste nemohla v tomto cyklu otěhotnět. Někdy se stává, že se bolestivá menstruace poprvé objeví až později v životě, nejspíš se bude jednat o normální stav. Po vysazení HAK je toto celkem obvyklé. Také však může jít například o přítomnost endometriózy. Svěřte se s problémem svému gynekologovi, který případně doplní ultrazvuk pro ujištění, že je vše v pořádku. S pozdravem MUDr. Barbora Bačová

MUDr. Barbora Bačová
MUDr. Barbora Bačová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Klinika pracovního a cestovního lékařství Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Pozor na škrkavky!
Články: Pozor na škrkavky!
Škrkavka dětská, latinsky...
Trápí vás zácpa? Možná tělu chybí vitaminy
Články: Trápí vás zácpa? Možná tělu chybí vitaminy
Pokud máte potíže s tuhou...
Plané neštovice
Články: Plané neštovice
Varicella neboli plané...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Záněty močových cest: zadáno pro ženy
Články: Záněty močových cest: zadáno pro ženy
Zánět močových cest je...
Kvasinková infekce pochvy
Články: Kvasinková infekce pochvy
Kvasinková infekce pochvy...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: