Borelióza - negativní testy a stále zhoršující se potíže

Dobrý den, asi před dvěma měsíci jsem po dvou dnech po přisátí zjistila na hrudníku klíště, zůstal mi tam flíček o průměru 1cm, který po měsíci zmizel úplně a následně se po týdnu zase objevil ve stejné velikosti. Dvakrát jsem byla nastydlá, zvětšené uzliny a začala jsem mít ukrutné bolesti hlavy. Před 14 dny mě obvodní lékař odeslal do laboratoře k potvrzení boreliózy. Test byl negativní. Nyní se mi okolo místa přisátí, kde mám stále světle růžový flek, objevilo bílé místo a následně kolem toho růžový obrys do tvaru kola, který je den ode dne více výraznější, ale stále jen svělte růžové barvy. Motá se mě hlava, téměř v jednom kuse bolí, bolí mě oči, mám pocit, že špatně vidím, přidala se mi bolest nohou, od kolen dolů, jsem unavená a věčně ospalá. Když byl test na boreliózu před 14 dny negativní, myslíte si, že to tedy být borelióza nemůže? Mám strach, abych něco nezanedbala, zároveň mi příjde už trapné, opět chodit k obvodnímu lékaři se stejnou věcí. Děkuji mnohokrát za odpověď. S pozdravem Erika

Odpověď odborníka:

Dobrý den,rozhodně se,moc prosím,neciťte trapně.S testy na borreliosu to není tak jednoduché,existují různé s rozdílnou mírou citlivosti a specifičnosti.Váš lékař Vás bude navigovat.Nemáte se proč cítit provinile,nemoc není Vaše chyba!

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Borelióza - negativní testy a stále zhoršující se potíže | Od: georg | 30.10.2011 15:32
Protože se vám udělal klasický boreliový flek který je lékař povinen bez dalšího testování léčit,určitě jej navštivte.Více na Borelioza cz.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: