Bouličky v krku

Dobrý den, mám problém s krkem. Pokud zakloním hlavu a hodně vypláznu jazyk vidím si do krku. Na kořeni jazyku jsou bouličky přibližně 1cm velké a vedou až do krku. Až kam nevím. A také mám bílý jazyk hlavně vzadu. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, někteří jedinci mají dispozice k tomu, aby jim po otevření úst bylo vidět "až do krku" i bez běžně užívané dřevěné špachtle k vyšetření. Malých bouliček na kořeni jazyka se nemusíte lekat (pokud jsou do průměru 0,5 cm, jsou to normální chuťové pohárky). určitý bělavý povlak na kořeni jazyka také může být fyziologický. Pokud nemáte žádné další příznaky (bolest v krku, zarudnutí mandlí, teplotu, zimnici....), s největší pravděpodobností se o nic závažného nejedná. Pro klid duše ale raději navštivte buď svého praktického lékaře nebo ORL specialistu, který pohledem, případně výtěrem z krku a základním biochemickým vyšetřením + CRP zjistí, jestli je Váš stav normální, nebo se případně jedná o nějakou bakteriální či virovou infekci.

MUDr. Vendula Bartáková
MUDr. Vendula Bartáková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Postgraduální studium na Ústavu patologické fyziologie LF MU

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x