Bulimie- prohlídka

Dobrý den, už 1,5 roku trpím bulimii a za měsíc jdu na 17 letou prohlídku. Je možné aby to doktorka poznala (podváhu nemám)? A jak by to řešila? Já ani nevím jestli chci aby to zjistila nebo ne, jen vím, že sama se to nikdy říct neodvážím a i když se snažím, nejde mi přestat.... Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Pokud nemáte podváhu a lékařka se nebude ptát návodnými otázkami typu jak to máte s jídlem a psychikou, tak to nemá bohužel šanci zjistit, ledaže byste měla nějaký velký rozvrat iontů v krvi. Bulimie se řadí mezi spíše psychiatrické než metabolické nemoci, takže pokud vy sama neuděláte krok k tomu, že s tím chcete něco dělat, tak se to nedá bohužel nijak řešit.
Důležité je, že Vy to řešit chcete, což je první krok k úspěchu, ale sám "nemocný" člověk tuto nemoc většinou nemá šanci zvládnout.
Potíže byste měla řešit s dětským psychologem - většinou to bývají lidé velmi přátelští, otevření a shovívaví, zkuste si na internetu nějakého najít a domluvit se na schůzce, měl by Vám pomoci i bez toho, aniž byste s sebou musela mít rodiče.
Samozřejmě nejlepší by bylo svěřit se rodině, pokud máte oporu - normální rodiče by Vám měli pomoci tento poměrně závažný problém řešit. Nebo zkuste dobrou kamarádku či kohokoli, ke komu máte důvěru.

MUDr. Vendula Bartáková
MUDr. Vendula Bartáková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Postgraduální studium na Ústavu patologické fyziologie LF MU

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: