Bušení srdce

Protože jsem nenašel odvahu s tímto problémem jít k lékaři chci se zeptat alespoň takto. Cca před dvěma lety jsem se v noci probudil s velkým bušenim srdce myslel jsem že to asi nepřežiju a zkoušel jsem to nějak rozdýchávat, nakonec jsem jel na pohotovost, kde mi natočili EKG a všechno v pořádku lékař si asi myslel že si vymýšlím.Nic mi nenašel a řekl že jsem plně zdráv. Čas od času však od té doby mám vždy pocit takového tlaku spíše pnutí na hrudníku a v oblasti zad, při kterých neustále mám tendenci poslocuhat srdce, které se vždy více rozbuší a začnu mít pocit jako bych se celý třásl ale přitom se nic neděje.(asi) Je zajímavé že toto se děje pouze k večerním hodinám, a v noci. Je zajímavé , že nikde mimo domov se mi to ještě nestalo( je pravda že zas tolik necestuji ale nic). Na závěr chci dodat pravidelně se věnuji sportu i zátěžovému. Se zády chodím k masérovi, který mi také nic nenašel( není to však fyzioterapeut). Prosím Vás tedy o radu nebo doporučení, co by to mohlo být za problém, někdo mi říkal že to je od zad, které mě bolí a jiní zase ne a k praktickému doktotovi je mi blbé s tím jít připadal bych si jak blázen... Děkuji za odpověd :)

Odpověď odborníka:

Pokud jste byl vyšetřen a vše bylo v pořádku, stran bušení srdce bych se klonila k psychickému původu obtíží- sám popisujete, že když se na srdce "zaměříte", tak se rozbuší. Přes den obtíže nemáte- nejspíše opravdu tím, že na to "není čas".
Pokud při pnutí na hrudi pociťujete i pnutí v zádech- problémy s hrudní páteří se nabízí. Doporučuji navštívit rehabilitačního lékaře.
S pozdravem,
MUDr. Klímová

MUDr. Nikola Klímová
MUDr. Nikola Klímová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: