Častá, dlouhá a silná menstruace

Již od puberty mě trápí velmi silná a dlouhá menstruace (7 dnů). Nyní se navíc zkracuje i cyklus - menstruuji 1x za 24 dnů, takže bez krvácení mám už jen 18 dnů. Je to mnohdy nesnesitelné, v noci si měním několikrát vložku přesto že, používám ty nejdelší, jaké jsou na trhu a ve dne mám problémy taktéž. Před 2 lety mi zjistil lékař sníženou činnost štítné žlázy, slyšela jsem, že by to mohl být důvod. Neužívám žádnou ATK, trpěla jsem migrénami a špiněním. Co mám dělat, je mi 44 let, hormony mám jinak v pořádku, ale to silné a časté krvácení mi opravdu znepříjemňuje život. Díky

Odpověď odborníka:

Pokud máte poruchu funkce štítné žlázy, je jistě na místě tento problém řešit.Může, ale nemusí to být příčina. Doporučuji na základě konzultace s vaším gynekologem nasazení hormonální antikoncepce, která cyklus upraví ( i když netrpíte žádnou hormonální poruchou). Jiná terapie vpodstatě neexistuje.

 
Líbí se vám odpověď?
-6 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Odpověď | Od: I | 23.4.2009 12:05
Samozřejmě, že se štítnou žlázou se léčím, jinak bych o tom asi nemluvila. Antikoncepci nesnáším, to jsem také popisovala. Takže jste mi v podstatě na nic neodpověděla.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: