Časté braní antibiotik, problémy střev a konečníku

Dobrý den, brala jsem za poslední rok asi 9 x různá antibiotika ( angina, močové cesty, zuby ). Již několik měsíců pozoruji občas ve stolici hlen, objevuje se u řidčí stolice. Jinak mě občas trápí hemoroidy ( diagnost. asi před 4 lety jako II.st. ), krev ve stolici pohledem nevidím. Občas problémy s pálením, řezáním při stolici a svěděním, vždy po pár dnech vymizí. Také mívám občas pocit bodání, píchání v konečníku, někdy i po stolici. Chtěla bych vědět, zda ten hlen může souviset s antibiotiky nebo hemoroidy nebo zda bych raději měla zajít k lékaři. Mohu rovnou na proktologii, kde jsem již před lety s hemoroidy byla nebo raději gastroenterologie? Jinak problémy nemám, nehubnu se. Děkuji, R.

Odpověď odborníka:

Hlen nesouvisí s hemorhoidy. Souvislost s antibiotiky je možná, ale podle mne je málo jistá. Bylo by na místě vyšetření tlustého střeva na proktologii, kde navíc asi máte kartu a vyšetření dutiny tl. střeva buď endokopisky nebo s kontrastní náplní. To ale po vyšetření bude určovat chirurg.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
10 věcí, které pomohou překonat ranní ztuhlost
Články: 10 věcí, které pomohou překonat ranní ztuhlost
Máte kvůli bolestem problém...
Jak si poradit s ječným zrnem
Články: Jak si poradit s ječným zrnem
Ječné zrno je pupínek nebo...
Močové kameny
Články: Močové kameny
Močové kameny, urolitiáza...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: