Časté streptokokové angíny a gynekologické záněty

Dobrý den, posledni tři roky trpim na streptokokové (agalactiae) anginy, léčba antibiotiky nezabírá, vždy se znovu objeví potíže (únava, bolesti v krku, hnisavé mandle). Dále trpím častými gynokologickými záněty (nejčastěji kvasinky - candida) Lékař na ORL mi doporučil odstranit mandle, lékař na gynekologii mi naznačil, že se mi streptokok přesune na jiné míst. Již nevím, kam se obrátit o radu a pomoc. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Doporučovala bych nechat si na imunologii nechat vyšetřit imunitu a dle výsledků nechat event. předepsat léky na zvýšení imunity. Pokud lékař ORl doporučuje nechat odstranit mandle, může mít jistě pravdu, pokud jsou angíny opravdu urputné, bývá tonsilektomie nejlepším řešením. Krční mandle bývají někdy ložiskem infekce.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Streptokok Agalactiae | Od: Helena | 12.1.2009 21:05
Dobrý den,
moje 8 letá dcera začala mít velice silné výtoky z pochvy, tak dětská lékařka provedla výtěr z pochvy a zjistilo se, že má Streptokoka Agalactiae. Předepsala nám mast fucidin a také koupele v hypermangagu a heřmánku. Mast malou dost štípe, doktorka říkala, že si ji má malá dát hluboko do pochvy, ale i když to má jen okolo, tak si ztěžuje a pláče, že ji to štípe. Výtok měla už lepší, ale opět se to výrazně zhoršilo. Můžete mi poradit co s tím? Je nějaký jiný lék - ATB ? děkuji velmi za odpověď. Helena B.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: