Cervikokraniální syndrom: týlní krajina

Levostranná foraminální protruze disku až hernie c5/6 s foraminostenózou, kontaktní s kořenem c6 I.sin. Závěr: akutní VAS LS páteře s dynamickou dysfunkcí L segmentu, regrese VAS páteře, klinicky CB sy levostranný, bez zánik. kořenové léze, dle MRI levostranná foraminální protruze až hernie disku C/C6 s foraminostenozou, vedle neurol nález pozitiva iritač pyramid jevů HKK bez korelátu paraklin MRI bez krční myelopatie Po rtg: sinistroskoliosis, sacrum arcuatum Jinak normální nález Moc děkuji za polopatické vysvětlení :-)

Odpověď odborníka:

Na MR máte výhřez ploténky, které dráždí nervový kořen jdoucí do levé horní končetiny. Tamtéž Vám propagují bolesti, nicméně v klinickém nálezu není známka zánikové léze ( tedy oslabení hybnosti nebo svalové síly), která by byla způsobená výhřezem ploténky. Jsou přítomny určité známky možného postižení centrálního - bohužel není napsáno jaké, např. pozitivní Tromnerův fenomén je klinicky ne zcela významný. Na míše není známka útlaku, tedy patologického postižení, které by mohlo tento obraz udělat.
Další záleží na Vašich potížích a na klinickém stavu, ne každý výhřez ploténky je operován. je třeba MR nález korelovat s klinikou a obtížemi pacienta a podle toho stanovit další postup.

MUDr. Magdaléna Hlavačková
MUDr. Magdaléna Hlavačková

Specializace: Neurologie
Pracoviště: neurologická ambulance Uherský Brod

 
Líbí se vám odpověď?
+4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: