Chlamydie

Už 9 let mám chlamidii v oku tzv.trachom.Poslední rok se cítím velmi špatně bolí mě v zádech a snad vše v těle.Podstoupila jsem spousty vyšetření vše s negativními výsledky jen chlamidie pozitivní co půl roku prelecena antibiotiky.Myslim si,že tohle vše má za příčinu tahle nemoc.Četla jsem,že je to tichý zabiják rozkládající buňky svaly atd.Je mi jen 42 let,ale pomalu nic nezvladam jsou to muka.Prosim o názor radu děkuji

Odpověď odborníka:

Chápu, že Vaše situace je velmi nepříjemná a svízelná. Chlamydiové infekty jsou úporné a opakovaná léčba antibiotiky ve vašem případě je toho důkazem. Jistě jste v péči očního lékaře + infekcionisty nebo dermatovenerologa - když píšete, že jste měla již spousty vyšetření s negat. výsledekem, a také, že jste opakovaně přeléčena.
Vaše současné obtíže v posledním roku bych spíše přičítala něčemu jinému, než chlamydiím (s těmi se ostatně potýkáte už 9 let). Zkuste se zamyslet nad zdravým životním stylem, dostatkem spánku, kvalitní stravy, pravidelné cvičení (včetně cvičení se zaměřením na zdravá záda), omezení pracovního stresu apod.
S pozdravem, MUDr. Gottvaldová

kpt.MUDr. Denisa Gottvaldová
kpt.MUDr. Denisa Gottvaldová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Centrum ambulantní zdravotní péče, ÚVN-VFN Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: