Chondropatie č. 2

Odpověď minule: Dobrý den, před měsícem mi byla diagnostikována chondropatie 1.st, po magnetu, kostní výživě mě to pořád bolí. Chtěl jsem se zeptat, jestli je vhodná fixace? Někdy nevyjdu ani schody, podlamuje se mi koleno, půjde s tím ještě něco dělat? Bohužel jsem si už zažil hodně, a tak jsem se obrátil sem. S pozdravem Daniel, 15 let. Odpověď odborníka: Chondropatie v oblasti kolena značí jistou nezralost kloubní chrupavky. Ta je v mládí dost přetěžována, takže reaguje drobnými trhlinkami a změnami své struktury, objevuje se zde v malém množství méně hodnotná vazivová tkáň. Proto je třeba kloub nepřetěžovat, nepřetrénovat. Při namáhavé činnosti, ale spíše výjimečně měkká ortéza je výhoda, ne trvale. Jinak vhodné posílení svalstva kolena, pohybová a fyzikální léčba na rehabilitaci. Stav by se měl pozvolna upravovat. Zdroj: http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/chondropatie-58556> Dobrý den, jen bych měl další dotaz, bohužel smutné je to, že vůbec nedělám žádné sporty. Kloubní výživa mi nepomáhá, po rehabilitaci jsem, je možné ji opakovat? Měl jsem magnety. Posílení svalstva bohužel nevím jak. Je možné mít spojení s léčením páteře? (Skřípnutý nerv v krční páteři, skolióza krční a hrudní páteře).

Odpověď odborníka:

Chondropatie kolene vyžaduje dosti trpělivosti a imobilizace se aplikuje jen výjimečně při zánětlivých komplikacích výstelky kolena. Nezralost kloubní chrupavky při přetížení kolena vede ke vzniku drobných trhlinek v kloubní chrupavčité výstelce, na ně je reakce s výpotkem a bolestí. Především omezit přetížení, ale posílit svalstvo v oblasti kolena, vhodná rehabilitace a fyzikální léčba na rehabilitaci, vhodná výživa po poradě s ortopedem. Je třeba se s ortopedem poradit, zda není porucha tvaru a polohy čéšky, která potom zvětšení bolesti vyvolá. Podle všech vyšetření léčba.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+7 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Otázka | Od: Ondra | 18.1.2014 14:35
Dobrý den, rád bych se zeptal zda existují nějaké ty cvičení na posílení steheního svalstva kromě jízdy na koleči rotopedu a plavání. Například zda by se to dalo najít v nějaké odborné publikaci jak cvičit popřídadě jestli máte již nějaké ozkoušené. Prosím Vás o odpověď na e-mailovou adresu děkuji mockrát.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Měření cévního věku – už jste o něm slyšeli?
Články: Měření cévního věku – už jste o něm slyšeli?
Určování cévního věku je...
Jak správně odstranit klíště v pěti krocích
Články: Jak správně odstranit klíště v pěti krocích
Známe to asi všichni. V...
Kvasinková infekce pochvy
Články: Kvasinková infekce pochvy
Kvasinková infekce pochvy...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Chronická pankreatitida aneb Jak povzbudit trávení
Články: Chronická pankreatitida aneb Jak povzbudit trávení
Trvalé poškození tkáně...
Souvisí velikost penisu s tělesnou výškou?
Články: Souvisí velikost penisu s tělesnou výškou?
Větší muži mají větší penis...
Červená skvrna od klíštěte může ukazovat na Lymeskou borreliózu
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: