Chronický zánět

Prosím Vás o radu, už si nevím rady. Na začátku prosince jsem onemocněla (zánět hltanu), k tomu se přidal kašel a rýma... když jsem přes týden ležela, zdálo se to být lepší, ale jen na chvíli. Od té doby mě neustále bolí v krku (teploty nemám), mám zarudlou sliznici a bolí mě vždy jen sliznice, mandle mám čisté. Dá se říct že od té doby od začátku prosince mě bolí v krku skoro každý den, jeden den je to lepší, ale poté znovu. Na záněty hltanu už takhle trpím dva roky. Jsem nemocná třeba 8x za rok. ale od začátku prosince mám stál tyto potíže. Je to hodně náročné i na psychiku, už si nevím rady. Na imunitu léků jsem měla tolik, ale žádný úspěch. Sportuji, jím zdravě, hodně ovoce každý den i zeleniny, ve středu jdu na ORL. Lékařka mě vždy pošle domů že ani antibiotika nejsou potřebná. Že to musím vyležet, ale ležím už skoro dva měsíce v kuse. Z poslední výtěru před 14 dněma mám výsledky - Aerobně primo Streptococcus alfa, Aerobně primo streptococcus gama, aerobně primo Neussera pharyngis, aerobně primo kvasinky ojediněle. Mohla byste mi říci co to znamená? tento výsledek? I poté mi řekla paní doktorka že atb nejsou potřeba. A co mám tedy dělat dále, jak mám normálně fungovat? Nemohu si už dovolit zůstávat doma. Mockrát Vám za jakoukoliv odpověď děkuji. S pozdravem Hubená

Odpověď odborníka:

Velmi vhodné je absolvovat naplánované ORL vyšetření. Při opakovaných zánětech je nutno pomýšlet na oslabenou imunitu, vhodné je tedy vyšetření imunologem.
Určitě navštivte lékaře zabývajícího se alternativními způsoby léčby jako je homeopatie či čínská medicína, velmi často v podobných případech velmi pomůže.

MUDr. Miroslava Stará
MUDr. Miroslava Stará

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Havlíčkův Brod, Nemocnice Havlíčkův Brod, interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: