Chybějící nehet

Dobrý den, před 3 měsíci jsem si přivřela jeden prst pravé ruky do dveří. Pod polovinou nehtu se vytvořila podlitina, která postupně tmavla. Připadalo mi, že nehet téměř neodrůstal. Levá polovina nehtu se poté nad podlitinou začala zvedat a uvolňovat se zespod od lůžka. Odchlípnutý nehet mi vadil i pod náplastí, kterou mám teď stále na prstu. Uvolněnou polovinu nehtu jsem tedy odstřihla. Místo pod chybějícím nehtem je trochu zdeformované - hrbolaté a pod zbylou částí nehtu jsou stále zaschlé části krve. Nebolí, nemokvá, kůže okolo je spíš suchá. Vzhledem ke své práci si nemohu dovolit nosit stále náplast, ale nevím, co se dá v této fázi dělat, jak hojení urychlit a čím. Předem moc děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, hojení nehtu bohužel neurychlíte. Doporučoval bych proto pouze krytí rány a nevystavování jí vnějším vlivům - voda atd. Hezký den.

MUDr. Martin Kaláb
MUDr. Martin Kaláb

Specializace: Zubní lékařství
Pracoviště: Stomatologická klinika 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x