Citalec a psychika

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat.Přítel bere citalec 20mg.Nemá chuť k jídlu,zhubl,mám pocit,že zapomíná..Je určitým způsobem v klidu,ale někdy mám pocit,že nabírá na agresivitě a nebaví ho život.Bere ho měsíc a podle mě mu nedělá dobře.Můžete jen informativně poradit co s tím????Děkuji Katka

Odpověď odborníka:

Dobrý den. Váš přítel by měl pohovořit o své reakci na antidepresívum s lékařem, který lék ordinoval. Citalopram je vynikající antidepresívum, ale každý člověk je originál, potřebuje přizpůsobit léčbu svým potřebám. Léčba depresivních a úzkostných poruch léky má jistě smysl, antidepresív je k dispozici více skupin- i pro Vašeho přítele se jistě najde to vhodnější pro jeho stav.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Zčervenání kůže po alkoholu nemusí znamenat alergickou reakci
Bylinné čaje zklidní váš spánek
Články: Bylinné čaje zklidní váš spánek
Chcete spát zdravěji...
Játra v ohrožení: jak poznat problém
Články: Játra v ohrožení: jak poznat problém
Játra jsou životně důležitý...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Jak si poradit se zánětem močových cest pomocí homeopatik
Články: Jak si poradit se zánětem močových cest pomocí homeopatik
Pálení a řezání v podbřišku...
Rakovina prostaty: nenápadný zabiják českých mužů
Články: Rakovina prostaty: nenápadný zabiják českých mužů
Rakovina prostaty, plic a...
Karpalní tunel
Články: Karpalní tunel
Bolest v oblasti zápěstí...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: