Citlivost na zvuky - misofonie

Dobrý den, nedávno jsem narazila na článek, který konečně pojmenoval to, čím trpím - misophonia (česky asi misofonie?). Zvýšená citlivost na zvuky i pohyby... Slyšeli jste o tom někdy? Zabývá se tím někdo u nás v ČR? Děkuji za odpověď, Alena P.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, záleží na charakteru reakce, zda je jen zvýšená citlivost, tedy vnínámí, nebo další doprovodné příznaky - pád apod., jak by tomu mohlo být u kataplexie. Záleží i na dalších potížích, přidružených chorobách apod. kdo by se tím cíleně zabýval nevím, zkuste kontaktovat ORL lékaře a neurologa.

MUDr. Magdaléna Hlavačková
MUDr. Magdaléna Hlavačková

Specializace: Neurologie
Pracoviště: neurologická ambulance Uherský Brod

 
Líbí se vám odpověď?
-15 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
111 | Od: misofonie | 3.7.2013 14:34
Alenko, zdravím, zajímalo by mně, kde jsi našla článek v Česku o misophonií.
Trpím misophonií - extrémní přecitlivělosti na běžné zvuky přes 20 let, zároveň jsem z oboru/zdravotnik/ - moc Tě nepotěším - tato nemoc zatím v českém zdravotnictví neexistuje, trpicí lide ale ano. Více informaci najdeš na internetu v angličtině. Já sama jsem to objevila náhodou. Zatím není na to lék, příznaky se zhoršují při přetažení - nemoc, únava, stres apod - snaž se co nejvíce odpočívat, a rodinu a lékaře informovat. Přeji hodně sil.
reagovat
re:111 | Od: Alena | 26.5.2015 16:40
Dobrý den,

také jsem našla většinu článků jen v angličtině.
Toho jsem se právě bála - že v ČR není ani nikdo, kdo by se tím snažil zabývat, je mi jasné, že lék není, ale bavit se s lékařem, který ví, o čem mluví, je něco jiného, než koukat na psychiatra, který jen kýve a pak doporučí antidepresiva. :(
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: