Clarithromycin

V době kdy jsem brala antibiotikum Clarithromycin,do mě přítel ejakuloval.Užívám antikoncepci Velmari,už jsem dobrala všechny bílé tabletky a začala jsem brát nové plato.Po dobu,kdy jsem měla mít menstruaci(a od té doby) mě trápí bolesti v podbřišku,jako při menstruaci.Mohla bych být těhotná?

Odpověď odborníka:

Dobrý den. Tak jako mnohu jiných ATB i klarithromycin může snižovat účinnost hormonální antikoncepce, riziko je vyšší v první týdnu užívání antikoncepce. Doporučuje se opužít další metodu antikocepce během užívání antibiotik.

MUDr. David Neubert
MUDr. David Neubert

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: NEUMED gynekologická ambulance s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Preventivní vyšetření krve Zajímalo by mě na co všechno se dělají výsledky z...
  • Nadměrná tvorba slin Potřeboval bych poradit jestli existuje něco na zastavení...
  • Concor vs. nebilet Dravim Vas, pred asi 2r som zacal brat concor 5 polku tbl...
  • Hořčík Už dva týdny mě trápí nafouknuté břicho, nadýmání, plynatost a prvních...
  • Jaterní testy Mám k Vám prosbu byla jsem na jaterních testech z důvodu stálé...
  • Otěhotnění Mam dotaz, léčím se na neplodnost, syndrom PCO, před dvěma měsíce...
 
Naposledy čtené: