Curacné

Dobrý den, už se velmi dlouho trápím s akné - je mi 23 let a od svých 13 let ho mám permanentně.Někdy bylo lépe někdy hůře, ale nikdy to nebylo až tak příšerné. Asi od října loňského roku došlo ale k prudkému zhoršení. Paní doktorka mi letos v lednu nasadila CURACNÉ a beru ho už 76 dní, spolu s ním jsem nasadila antikoncepci. Bohužel u mě ale došlo k obrovskému zhoršení. Za necelé tři měsíce léčby nepozoruji žádné zlepšení, každý den se mi udělá několik pupínků (spíš několik velkých boulí) a po nich mi zůstávají fleky...takže ve výsledku po třech měsících nedošlo ke zlepšení a ještě jsem jak muchomůrka. Zajímal by mě Váš názor, vím, že u složitějších typů akné trvá delší dobu než se přestane produkovat maz, ale mám strach z toho, že mi fleky zůstanou. Vím, že existují nějaké přípravky, které odstraňují pigmentační nerovnosti, ale budou zřejmě dost agresivní a já teď můžu pleť maximálně mazat krémy. Byla bych ráda za každou radu. Děkuji

Odpověď odborníka:

1) Následky akné - pigmentace, jizvy - je možné po úplné stabilizaci stavu dořešit např. laserově. 2) K přechodnému zhoršení akné po nasazení retinoidů dojít může, ale po 3 měsících by již mělo nastat zlepšení. Důležitá je volba denní dávky . zda nemáte dávku příliš nízkou, dále způsob užívání ( nejlépe s jídlem, čím tučnější, tím lépe) - aby docházelo k optimálnímu vstřebábání účinné dávky

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: