Curacné a triglyceridy

Dobrý den, po čtyřech týdnech užívání léku Curacné - 40mg/55 Kg se mi dle kontrolních testů zvýšila hladina triglyceridů z 0,9 na 1,99. Ošetřující lékařka se k tomu nijak nevyjádřila, sama jsem to zjistila až po kontrole a přečtení zprávy, takže předpokládám, že to takový problém nebude. Přesto mi to nedá a musím se zeptat, zda je více jak sto procentní zvýšení této hodnoty normální? Samozřejmě jsem s nějakou změnou počítala, ale ne až takto. Kvůli častějšímu krvácení z nosu mi byla dávka snížena na 30mg, myslíte, že mohou hodnoty klesnout nebo budou naopak po čas léčby stále stoupat? Kvůli mírně zvýšenému cholesterolu (5,4) držím dietu s omezením živočišných tuků, cholesterol mám nyní na hodnotě 5,3, na něj tedy léky zatím vliv téměř neměly. Nevím, jak bych ke snížení triglyceridů mohla sama pomoci. Moc děkuji za odpověď. Hezký den.

Odpověď odborníka:

Při léčbě retinoidy může ke zvýšení hladiny triglyceridů dojít, těmito hodnotami se nemusíte znepokojovat, po snížení dávky léku by mělo dojít i ke snížení těchto hladin, dietu dodržujte i nadále, po skončení léčby je vhodná laboratorní kontrola.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: