Curacné tbl.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat již třetí měsíc užívám výše uvedené tablety s mírným zlepšením ale zároveň se zvýšeným TAG a bolestivostí břicha kdy lékař stáhnul dávku na počáteční a před minulou kontrolu se mi udělala šupinující vyrážka na hřbetech rukou, která se teď poslední 3 týdný začala rozšiřovat po celém těle (udělají se puchýře, kůže popraská do krve - pálí nedá se ani mazat krémy ihned se objeví otok, nepomáhají ani antihistaminika, která mi lékař naordinoval). Tím jsem se chtěla zeptat zda můžu léčbu v půlce cyklu odmítnout a jak se vyrážky zbavit? Děkuji Šárka R.

Odpověď odborníka:

Změny, které se vám objevily na kůži, patří k nežádoucím účinkům tohoto léku, u vás bohužel přišly poměrně ve velkém rozsahu. Pokud neustupují ani po snížení dávky Curacné, je určitě na místě léčbu zcela ukončit . Po vysazení léku a intenzivním promazávání kůže ( krémy s pantenolem) dojde k vymizení obtíží.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: