Cviky na koleno

Dobrý deň, pred 7 mesiacmi mi robili artroskopiu kolena, odstránili mi časť mediálneho menisku, o 2 mesiace neskôr mi robili na tom istom kolene plastiku LCA. Minulý týždeň som si to koleno podvrtla, nemôžem vystrieť poriadne nohu, je to bolestivé, inak bolesť nie je. Doktor mi po vyšetrení povedal, že to môže byť prasknutý meniskus, objednal ma na artroskopiu, ak sa to nezlepší. Doporučil mi aj cvičenie, ale to je problém, že som sa ho zabudla opýtať, čo všetko môžem cvičiť, konkrétne by som chcela vedieť, čomu sa mám vyvarovať v posilňovni a čo naopak mi pomôže na spevnenie okolitého svalstva a zároveň neuškodí ešte viac. Mohli by ste mi, prosím, poradiť? Prikladám RTG (pre istotu) Ďakujem :) Kristína (18)

Odpověď odborníka:

Snímek kolena je pěkný, ale pokud došlo k úrazu a artroskopie byla opakovaně provedena a je zde podezření na nové poranění měkké části kolena bylo by na místě provedení magnetické rezonance kolena a podle výsledku potom léčba i třeba nová ASK. Stran cvičení by bylo nejlépe zajít na vaši rehabilitaci, tam řízeně koleno rehabilitovat. I rehabilitace se bude muset řídit výsledkem magn. rezonance.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x