Cysta a otěhotnění

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám potíže s cystami na vaječnících. Za sebou dvě laparo.cyst 2/2012 a 1/2013. Cca 2 měsíce bolení podbřišek vpravo. V pondělí 8.7. zjištěna cysta 27 mm (mám po menses), bolest stále, spíš se stupňuje. Doporučeno otěhotnění co nejdříve. HA od 15 let nepřetržitě Tri - regol 21+7. Je mi 24let. Jak se mám zachovat? Plánovat těhotenství? Může mít další tvorba cyst (popřípadě další operace) vliv na otěhotnění? Jsem z toho nějaká zmatená.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, vhodná je monofázická antikoncepce, lépe než třífázová, pro prevenci cyst. Otěhotnění je vhodné brzy, cysty a opakované operace mohou atakovat vaječník ve smyslu snížení zásoby vajíček. Takže bych to viděla buď miminko nebo antikoncepce.

MUDr. Zuzana Vejběrová
MUDr. Zuzana Vejběrová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologie Gyn - Fem, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
prasklá cysta na vaječníku | Od: Veronika | 1.11.2016 09:27
dobrý den,
prosím o radu. Před 14 dny mi praskla cysta na pravém vaječníku, naštěstí pouze "vodová" (zřejmě vlivem ovulace, jak mi řekl gynekolog) a do dneška se mi ještě nedostavila menstruace. Jinak ji mám vždy přesnou cca 1-2 dny. Může mít na zpoždění vliv prasklá cysta, nebo lze otěhotnět i v období, kdy cysta praskne? Předtím jsem užívala HA cca 10 let, takže ani nevím zda jsem měla již ovulaci. Přestala jsem užíval na konci května a cysta praskla v půlce října.

moc děkuji za odpověd.
reagovat
re:prasklá cysta na vaječníku | Od: uLékaře.cz | 2.11.2016 10:59
Dobrý den,
děkujeme za dotaz. Aby Vám
lékař mohl odpovědět, poprosím Vás,
abyste dotaz zkopírovala a vložila přímo do poradny na těchto stránkách:
http://www.ulekare.cz/poradna.
V poradně se Vám bude lékař
věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše
bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: