Deformace prostředníčku pravé ruky

Zhruba před měsícem a půl jsem při hraní volejbalu blokoval prudký smeč a naneštěstí jsem se tentokrát nestihl dostat do technicky správného postavení, takže míč udeřil přímo zpředu do mého ukazováčku a prsteníčku. Ukončil jsem hru s tím, že jsou prsty solidně naražené - cítil jsem střední bolest jak při zatnutí ruky v pěst tak při plném natažení zhruba od půlky prstu směrem k nehtům. Během několika dnů bolest odezněla, ale poslední článek prostředníčku se zdeformoval, jak je vidět na fotografii - na omak tvrdý, nebolestivý výrůstek na horní straně prstu. Tlak na prst nevadí, při opření prstu o stůl či za pomoci druhé ruky ho mohu téměř narovnat, takže je problém spíše estetického rázu. Naneštěstí jsem momentálně pracovně umístěn mimo dostupnou lékařskou péči, proto volím tento způsob konzultace. Můžete mi prosím napsat, k čemu pravděpodobně došlo a jaké jsou možnosti nápravy+pravděpodobná délka léčby, až se dostavím k doktoru? Děkuji za případnou pomoc.

Odpověď odborníka:

Jedná se zřejmě o typické poranění poři tomto sportu, kdy se poruší úpon šlachy natahovače posledního článku prstu většinou z odlomením malé části baze posledního kostníhoi článku.
Léčba je obtížná a zdlouhavá a má být provedena co nejdříve.
Zajděte si na chiruregickou ambulanci, vyšetření, rtg snímek a dlouhodobě znehybnění posledníhího kloubu prstu v natažení v malé dlažce. Poté rehabilitace, pohybová a fyzikální léčba.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: