Deliberace flex.maliku l ruky

Dobrý den pane doktore, 21.2 mi v lokální anestezii byla provedena deliberace flex.malíku L ruky,-výrazné zužení v useku 2cm,excise pochvy,sutura,šlachy výrazně zeslabené zvlněné.funkce prstu ale volná,plná.25.2-převaz,klidné. 1.3-klidné,stehy ex.Novikov,krytí,dále tlak.masáže,cvičení,promastit. Včera 8.3 mi malíček otekl a s ním celé luzko v oblasti jizvy,udělaly se mi tam takové tvrdé bouličky na dotek bolestivé,prst už skoro vubec neohnu.Do včerejšku nebyl problém s prstem jsem cvičila byl ohebný.prosím Vás poradte mi.Děkuji a at se Vám daří. Michaela V.

Odpověď odborníka:

Není vyloučeno, že se v oblasti operační rány může objevit drobný absces, hnisání, které bude muset být řešeno. Určitě prst přikládejte chladný obklad, ale to hlavní je kontrola na pracovišti, kde ošetření prstu bylo operačně provedeno.I když se nebude jednat o hnisavé ložisko může se jednat o záýnětlivý infiltrát, který stejně musí být ošetřen a sledován. Podle výsledku vyšetření a laboratoře další léčba.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
deliberace | Od: simona | 16.4.2014 12:18
Dobry den, mam jit na deliberaci v lok. An. obou flexoru malicku PHK.
Ted dva mesice po operaci sesityh obou flexoru nepohnu malickem vubec, je porad v takove pozici jak mi to zabandazovali.
Chtela bych se zeptat, jaka je pravdepodobnost, ze po deliberaci budu hybat s prstem??
reagovat
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: