Děložní čípek- očkování po 28.roce věku

Dobrý den, mojí přítelkyni je čerstvých 28 let. Rád bych se zeptal, jestli má pro ni význam očkování proti rakovině děložního čípku. Na gyn. prohlídce jí bylo řečeno, že má nějaká krvácení a že v budoucnu by z toho mohl být nějaký "větší problém". Všude čtu, že očkování má význam do 26 let, proto mě zájímá, co si o tom myslíte Vy? Děkuji ua odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, u žen starších 26 let není účinnost a bezpečnost dosud ověřena v klinických studiích. Teoreticky by očkování nemělo škodit a jeho přínos, tj, ochrana před HPV infekcí způsobující rakovinu děložního čípku, zůstává. V praxi záleží, jak se rozhodne ošetřující lékař - podání očkování by znamenalo překročit indikační omezení, takže při jakémkoli problému s očkováním lékař nesl plnou zodpovědnost.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
HPV virus | Od: pavlína | 15.10.2008 14:31
Dobrý den,je mi 26 let a lékař mi před 3lety zjistil přítomnost papiloma virů na děložním čípku,chodím každý půlrok na cytologickou prohlídku,ale výsledky jsou stále silně pozitivní,chceme s manželem ještě jedno dítě a chci se zeptat,zda je pro mě těhotenství vhodné a jestli se to dá nějak léčit.Děkuji za odpověd´
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: