Deprese

Vážená paní doktorko Heřmanská, studuji jistý studijní obor na vysoké škole, díky kterému mám hodně předmětů z psychologie. Tudíž sama na sobě poznám, že trpím depresemi. Jsem na studijním pobytu v rámci programu erasmus v cizině, není tady nikdo, kdo by mi pomohl, poradil, s kým bych si o tom popovídala.. Sama radím ostatním, ale sobě si pomoci nedokáži, mohu Vás požádat o radu? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dorý den,moc a moc si vážím Vaší důvěry.Myslím,že Vaše poslední věta je přesným vyjádřením situace,v níž se nachází řada lidí z tzv.pomáhajících profesí-dáváme rady,ale sami pro sebe je nemáme.Je mi jasné,že o depresích možní víte mnohem více než já.Kždá deprese je ale individuálně různá,není to žádná "škatulka".Jako je každý z nás zcela originální,jedinečná bytost,jsou i naše depresivní příznaky zcela jedinečné.Vaše situace je velmi obtížná,nacházíte se v "cizím" prostředí,asi pod tlakem povinností..Jste velmi inteligentní,ale hra lability nálad každého znejstí,odcizí se sám sobě,vlastně se sám sebe bojí.Vím,že léčba farmaky není jediný způsob,jak navodit harmonii v mozkových přenašečích,ale je to cesta medicinsky dobře zdůvodnitelná,vede k jistému posílení organismu.Po mírné úlevě se navrátí také schopnost vůle,snad i prožitku bezpečí "uvnitř",vnitřní bolest se otupí..Antidepresív je řada skupin,vzhledem k individuální odpovědi a snášenlivosti.Nevím,zda by bylo možné Vám nějak zařídit předpis a vyzvednutí,případně přeposlání..Máte nějaké možnosti víkendů doma?Nevím,zda o svých obtížích dokážete hovořit s rodinnými příslušníky,zda by bylo možné je požádat o pomoc.Věřte mi,málo co je tak důležité,jako smír sám se sebou,studium se dá dohonit,ale bolest v duši,které se následně člověk bojí,"čeká "na její návrat-to každého dokáže změnit v jakéhosi vězně vlastních obav,výčitek..Budu moc ráda,když se mi ještě ozvete,každopádně na Vás budu moc a moc myslet.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Poděkování | Od: Stanislav | 5.7.2011 22:48
MUDr. Barboře H. velmi děkuji za vyčerpávající odpověď. Nevím, kde poděkovat, asi jsem se dostal do příspěvku někoho jiného...
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Bolest ucha Přibližně 2 roky nepravidelně ať je zima nebo teplo mě trápí bolest...
  • Abces konečníku V září letošního roku jsem absolvovala operaci abcesu...
  • Kojení a ibalgin Chci se zeptat mám miminko čtiř měsíční a kojim už jenom...
  • Rimming Jak často můžu provádět anální sex, aby v budoucnu nedošlo k jeho...
  • Zlomená klíční kost Již dneska to je týden co nám dali v nemocnici synovi na...
  • Zalehlé ucho Už 2 dny mám zalehlé ucho od nachlazení.Vyzkoušela jsem různé...
 
Naposledy čtené: