Devátý den vysoké teploty

Dobrý den, můj problém se objevil před devíti dny a týká se vysokých teplot 38,5 C, bez bolesti kloubu, bez rýmy a se začínajícím kašlem. Má doktorka mi předepsala APO-IBUPROFEN 400mg s tím, že se mám vyležet, vypotit a konzumovat hodně vitamínu C v přirozené podobě. To bylo ve Čtvrtek. V pondělí jsem opět navštívil p. Doktorku s tím, že mám stále vysoké teploty(38,5) bez bolesti kloubu, rýmy, ale již s kašlem. Dostal jsem AUGMENTIN 1g jednu tabletu co 12 hodin. Při užívání jsem se nedostal s teplotou pod 37 C ráno a k večeru před dalším užitím léku mám teploty opět 38 C, to je čtvrtek, čtvrtý den po nasazení antibiotik. Jsem už zoufalý a silně ztrácím naději, že mi nynější nasazená léčba pomůže. Návštěvy p. Doktorky probíhaly pouze změřením teploty, podíváním se do krku a prohmatáním krční oblasti. Moc prosím o radu jak postupovat dále, tím ovšem nechci podceňovat mou paní Doktorku, ale moc rád si vyslechnu názor více odborníků a specialistů. Srdečně děkuji, s pozdravem Martin

Odpověď odborníka:

Rozhodně bych doporučovala výtěr z krku, ev. RTG plic ( dle poslechového nálezu), vyšetření krevního obrazu a CRP. Pokud antibiotika do 3 dnů nevedou ke snížení teploty, měla by se změnit. Optimálně dle citlivosti zjištěné výtěrem z krku.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Devátý den vysoké teploty | Od: Martin Rybnikář | 9.7.2010 03:33
Takže nakonec to byla infekční mononukleóza, v pátek se to zjistilo z odběru krve. Jinak mne p. Doktorka ve středu posílala domů s tím, že pokud nebudu věřit antibiotikám tak mi nepomůžou.
reagovat
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Jak zatočit s rýmou: zkuste recepty našich babiček i nejnovější trendy
Plísňové onemocnění nehtů – nejen vada na kráse
Články: Plísňové onemocnění nehtů – nejen vada na kráse
Nehty postižené plísněmi...
Vysoký krevní tlak
Články: Vysoký krevní tlak
Jedno z nejoblíbenějších...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Osm tipů, jak zvládat bezlepkovou dietu
Články: Osm tipů, jak zvládat bezlepkovou dietu
Nesnášenlivost lepku je...
Jak správně ošetřit puchýř
Články: Jak správně ošetřit puchýř
Odřely vám nohy nové boty...
Berete warfarin? Pozor na to, co jíte a pijete!
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: