Diagnostikovaná artroza - klouby na palcích, kolena

Lékař mi řekl, že si mám vybrat, co mne omezuje nejvíce. Protože je to palec pravé ruky, napíchl mi ho a poté mi nabídl rázovou vlnu či další opich. zarazilo mne, že mne neléčí celkově, jestliže mám, byť v různých stupních , artrozou zasaženo více kloubů. To neexistuje nějaké celkové řešení tohoto problému. To budu chodit neustále na opichy? A co dál. Neexistuje komplexní "léčba"? Vím, že se artroza vyléčit nedá, ale zaměřit se na jeden kloub a zbytek nechat, až se stav zhorší natolik, že budou nutné operace?Nerozumím tomu. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Lékař Vám to řekl správně. Komplexní léčba neexistuje, jen léčba zaměřená na zmírnění obtíží, operace bývají nakonec nevyhnutelné.

MUDr. Mgr. Ing. Dalimil Chocholáč, Ph.D.
MUDr. Mgr. Ing. Dalimil Chocholáč, Ph.D.

Specializace: Ortopedie
Pracoviště: Nemocnice Letovice,
FNOL Traumatologie

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
artroza | Od: dáša | 9.6.2015 07:39
Dotaz jsem posílala já. Co v tom případě všechny ty propagované léky v reklamách na klouby? Takže je to jen tahání peněz z kapes pacientů, kteří mají bolesti? Není náhodou nadměrné používání kortikoidů, které jsou součástí injekcí, škodlivé na organismus? Rázová vlna, jejíž aplikace stojí stovky korun je vlastně k ničemu? Proč konečně někdo neřekne otevřeně a naplno, jak na tom pacienti s diagnostikovanou artrozou jsou? Že léčba vlastně neexistuje?
reagovat
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: