Dieta při jícnovém refluxu

V knize Pavel Kohout, Jaroslava Pavlíčková: Onemocnění jícnu, vředová choroba žaludku a dvanácterníku se ve stati Dieta v prevenci a léčbě konstatuje, že se pokrmy musí připravovat vždy čerstvé, bez přepáleného tuku...Vařím si dietu jen sama pro sebe, proto si polévky, rýži, těstoviny a maso vařím na dva dny. Jídlo uchovávám v lednici a druhý den si je přihřeji v mikrovlnce, nebo na sporáku na teplotu k jídlu. Brambory vařím čerstvé. Prosím o radu, zda je možné takto postupovat a nebo je nutné vařit opravdu každý den. Je možné používat instatní potraviny, jako Karo, Sojové mléko, Pohankový nápoj, které jsou rozpustné ve vodě ? Děkuji za odpověď a pokud by byla ještě nějaká rada k této diagnoze a problematice stravy budu moc ráda. U mne se kombinuje jícnový reflux/způsobený patologickým vylučováním HCL a nedomikavostí jícnového svěrače s neurozou. S pozdravem dobrého dne Marie.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, potraviny připravené den dopředu jistě nejsou závadné (pokud je jak píšete uchováváte v lednici) a lze je konzumovat bez jakýchkoli výčitek. Při onemocnění jícnovým refluxem je vhodné se vyvarovat konzumace perlivých nápojů, dráždivých a kořeněných jídel, někdy vadí i čokoláda. Je vhodné jíst častěji a v menších porcích. Hezký den.

MUDr. Petra Řeháčková
MUDr. Petra Řeháčková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+11 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
reflux jícnu | Od: Meredová | 19.4.2016 10:22
Dobrý den , v lednu mi začal otékat krk ,až se mi špatně dýchalo,bolest jako na angínu.Dostala jsem léky na alergii,pila černý čaj a jen chleba s Florou.Moc to nepomáhalo.Potom alergologie v Brně a rentgen s pitím nějaké kašovité látky.Udajně mě utláčí krční páteř a mám reflux.Dále jsem měla alergii na amicloton a lék na štítnou žázu.Beru ometrazol2omg ráno.Trochu se mě to zlepšilo,ale občas mě bolí v krku ,na hrudi a hlavně hlava. Ještě mám absolvovat Vyšetření tlaku 24 hod. s hadičkou do žaludku.Ostrá jídla nejím ,snažím se jíst dietně, ale hlava stále bolí.Může to být od refluxu?Žáha mne nepálí.Děkuji za zprávu.Kde najdu odpověď -je možné na emailu? Jsem důchodce,těžko to budu hledat jinde. Děkuji.Mer.
reagovat
re:reflux jícnu | Od: uLékaře.cz | 20.4.2016 10:33
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás, abyste dotaz
zkopíroval a vložil jej přímo do poradny na těchto
stránkách:http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.
V poradně se Vám bude lékař věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: