Dieta týden po operaci žlučníku

Dobrý den, zajímalo by mě,do jaké míry si mohu ublížit, sním-li brzy po odstranění žlučníku nevhodnou potravinu, např. pizzu(bez salámu),párek s hořčicí,syrovou papriku,svatební cukroví.Mohou tyto potraviny (v malém množství),v případě,že mi nezpůsobí nevolnost,nějak negativně ohrozit správný průběh rekonvalescence,zahojení a návrat k normálu?

Odpověď odborníka:

Nejlépe by bylo poradit s chirurgem, který Vás operoval. Obecně: dnes se nedoporučuje již striktní jednotná dieta po operaci žlučníku. Každý je individuální a snáší po operaci zátěž stravou individuálně. Doporučuje se však vyhnout alespoň zprvu tučnému a příliš kořeněnému, protože následkem může být zvracení, průjem nebo křeče v břiše.

MUDr. Jan Vachek
MUDr. Jan Vachek

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika nefrologie VFN a Klatovská nemocnice, a.s., interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
+24 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
dieta po operaci žlučníku | Od: Hana | 4.2.2015 20:41
Na dietu po operaci žlučníku se zeptejte dietní sestry,je v každé nemocnici.V prvním týdnu velmi přísná bez tuku,bílkovin,koření,vše na sucho Později zcela individuální,ale dle kategorizace dietu č.4.Potraviny je nutno vyzkoušet.Vynechat smažení,rožnění.Z tuků jen máslo rozpustit do hotových jídel,zahušťovat moukou upraženou na sucho,rozmíchanou ve vodě.Z kuchyňské úpravy libová masa,opražená na sucho,nebo dušená.Zelenina /bez nadýmavé/,ovoce celkem bez omezení Inukoliv hrušky.Nepoužívat kvasnice.Přijímat tekutiny.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Rakovina hrozí téměř každému, která je nejhorší?
Články: Rakovina hrozí téměř každému, která je nejhorší?
Jenom v Evropě se každý rok...
Diabetická neuropatie
Články: Diabetická neuropatie
Cukrovkou trpí v České...
Kolorektální karcinom
Články: Kolorektální karcinom
Kolorektální karcinom je...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Naposledy čtené: