Divný objekt v nosní dirce, který znemožňuje dýchání. septoplastika nepomohla

Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Byl jsem před 14ti dny na septoplastice, kvůli dlouholetému špatnému dýchání nosem (dle vyšetření vybočená přepážka). Bohužel, operace vůbec nepomohla, vše je stále při starém. Předtím jsem měl esovitě vybočenou přepážku, nyní po operaci je prý rovná, ale jak jsem řekl, mám stále stejný problém. Splinty mám již vyndané. Jelikož tedy septoplastika nepomohla,začal jsem nyní vše detailně zkoumat a narazil jsem na jednu zajimavou a pro mě nepochopitelnou věc, tak se zkouším zeptat zde Vás. Pokud byste mi věc dokázali objasnit, byl bych Vám moc vděčný, už jsem tak trochu zoufalý. Jde tedy o to, že mám většinu času úplně nebo z drtivé části ucpanou jednu nosní dirku, druhá je v tu chvíli obvykle krásně průchozí, a toto se různě střídá (jednou mám úplně nebo z drtivé části ucpanou levou dirku a pravá je naprosto ok, za pár hodin je to samo od sebe obráceně). Všiml jsem si nyní jedné věci. V dirce, kterou mám ucpanou, je v tu chvíli nějaký podivný objekt, který je "přisátý" na přepážku, a zabírá celý vnitřní prostor nosní dirky. Pak už naprosto chápu, proč skrz tuto dirku nemohu dýchat. Nevím jak ten objekt popsat. Nejlépe bych ho popsal jako obří klíště vyrůstající z vnější strany nozdry, které je přisáté na přepážku(sliznici?) a ucpává tak kompletně celý prostor nosní dirky. Zdá se nafouklý, zřejmě krví? Co je velice divné je, že tento objekt se náhodně a samovolně dokáže třeba během 30ti min opět zmenšit a umožní mi tak v pohodě danou nosní dírkou dýchat. Takto se mi to v obouch nosních dirkách různě střídá. Nejčastěji se mi toto děje, když si večer lehnu na polštář tváří a tlačím si tak na pravou nebo levou tvář. Pak cítím, jak se mi nosní dirka postupně uplně ucpává (buďto levá, nebo pravá, to je různé, ale nikdy ne obě naráz). Přijde mi to, jako kdyby se mi v tu chvíli nahrnula krev do tohoto objektu, ten se zvětší, a dirku mi ucpe. Moc Vás prosím o radu co má tenhle objekt, který kompletně ucpe nozdru, má znamenat. Napadá mě, zda se nejedná o polyp, ale ten by se snad sám o sebe neustále nezmenšoval? Navíc by si ho snad museli všimnout když me operovali, nebo když jsem byl ještě předtím na vyšetření? Přikládám pro lepší představu několik foto. Foto 1 - Takto vypadala moje pravá nosní dirka, když jsem dnes ráno vstal (je vidět, že objekt "vyrůstající" z vnější strany nozdry je "přisátý" na přepážku a totálně tak blokuje prostor nosni dirky). Skr tuto dirku tedy nešlo vůbec dýchat. Foto 2 - takto objekt vypadal po asi půl hodině a po prostříknutí vincentkou a propláchnutí nosu slanou vodou (je vidět, že objekt se zmenšil a už netlačí na přepážku a je zde vidět už malý prostor pro dýchání mezi objektem a přepážkou). V tuto chvíli byla dirka celkem dobře dýchatelná. Foto 3 - pro srovnání levá, krásně volná nosní dirka (objekt je zde také, ale mnohem menší a neblokuje prostor v dirce) Mockrát díky za případnou odpověď!

Odpověď odborníka:

Dobrý den, bohužel na fotce je něco vidět, ale oddiferencovat, co to je se mi nepodařilo. Nejlépe se stavte za svým operatérem. Děkuji za pochopení dr.t.kempný

MUDr. Tomáš Kempný
MUDr. Tomáš Kempný

Specializace: Plastická chirurgie
Pracoviště: Centrum žilní chirurgie Kojetín, AREA MEDICA spol. s r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Spatne dychani nosem | Od: Jiri | 30.10.2014 20:54
Zdravím

Mohl by jste me P. Karel poslat ty fotografie. Nebot dnes jsem byl na ORL a spatne se me dycha taky nosem ale na orl nic nezjistili.

Dekuji Posle te me ty fotky na jirousekves@seznam.cz
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: