Dlouhá a silná menstruace

Dobrý den, už třetí den mám menstruace a druhý den je velmi silná. Dnes při vatahovaání tamponu, jsem úplně tekla a hodně jsem se lekla. Mám i dost silné bolesti. Dříve menstrauce nebyla moc silná, boelsti jen občas ahlavně trvala cca 5 dní, max sedm dní..... Poslední tři měsíce mám menstrauci dlouhou cca 10- 12 dní a vždycky druhý nebo třetí den, začne být hodně silná a vydrží silná cca tři čtyři dny. Neberu nyní žádnou antikoncepci a jsem po dvou porodech. Byla jsemuž i na gynekologii, ale vše bylo v pořádku. jsem odeslána na endokrinolgii, ale jdu tmazačátkem prosince. Může toto silné a dlouhé krvácení souviset s poruchou štítné žlázy. Běhme půl roku, to bude podruhé, co mě budou kontrolovány hormony štítné žlázy, poprvé to vyšlo v pořádku. Děkuji za váš čas a názor.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, krvácení může mít souvislost s poruchou štítné žlázy. Pokud bude vyšetření štítné žlázy v pořádku, gynekologický nález také, zkuste se domluvit s lékařem na nasazení hormonální antikoncepce či o zavedení nitroděložního tělíska s levonorgestrelem.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
-3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Jak dlouho trvá menstruace? | Od: Martina | 22.8.2014 11:11
Jak dlouho trvá menstruace???
Třeba 7 dní nebo míň?
reagovat
dlouhá menstruace | Od: Darina | 29.8.2014 11:44
Dobrý den , je mi 15ct ,menstruaci mám asi už od 12cti let . Minulý měsíc mi menstruace trvala 12 dní . A tento měsíc 17 dní ,čím to může být
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: