Dlouhá menstruace a antikoncepce

Dobrý den pane doktore, 12. ledna jsem si brala pilulku "po" kvůli nešťastné nehodě předchozího večera. Ještě ten den jsem začala mírně špinit (vzhledem k tomu že jsem přibližně tou dobou měla dostat menstruaci, předpokládám že ta byla pilulkou zeslabena na špinění?) a toto špinění trvalo do pondělí (16. ledna), kdy jsem dostala menstruaci. Toho dne jsem také poprvé nasadila hormonální antikoncepci jangee (protože jsem předpokládala, že až to je první den menstruace) - nikdy předtím jsem žádnou antikoncepci nebrala. Nyní je to již 11 dní co tuto antikoncepci beru a celých těchto 11 dní mám menstruaci (není moc silná, ale jen špinění to také není). Je to normální výsledek toho že jsem v sobě zkombinovala jak tabletku po tak nové hormony z antikoncepce, nebo by to mohlo signalizovat hlubší problém? Také, jak dlouho si myslíte že je v mém případě nyní nutné se chránit i bariérově? Předem moc děkuji

Odpověď odborníka:

Pilulka PO, i nově nasazená antikoncepce může zpočátku vyvolat poruchy cyklu, bylo by bývalo lépe počkat až na další menses a teprve poté antikoncepci nasadit.Nyní již doberte platíčko do konce a pokud by se nepravidelné špinění opakovalo i v dalším cyklu navštivte svého gynekologa Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: