Dlouho trvající bolest zad mezi lopatkami.

Pane doktore, je my 34 let a už několik let, mě trápí bolest mezi lopatkami,s táhlou bolestí hlavně k levé straně, jakoby pod lopatkou az do pasu,poslední dobou je bolest tak silna,že mě budí i ze spaní,bolest my dost z nepříjemnuje život,volně dostupne léky, jako je Ibalgin, Ataralgin...vůbec nezabírají,byla sem u neurologa,již tedy před nějakým časem, ale nijak my nepomohl, pry mám zhubnout, či změnit povolání,pracovala sem jako krejčová, nyní sem na mateřské,je zajímavé,že v těhotenství mě záda skoro nebolela, za to ted je to někdy az k nevydržení, prosím poradte co mám dělat, předem moc děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Funkční poruchy páteře v oblasti hrudní páteře jsou velmi urputné, vznikají totiž mnhem déle, než je bolestivost.Vzhledem ke spojení s žebry a hrudní kostí, jsou relativně vekmi pevné. Léte nebolí, zato pak, když začnbou , tak jsou velmi nepříjemné. Období těhotenství je provázeno hormonálními zěmnami a změnou pohybových stereotypů, proto často napětí svalů povolí a bolesti dočasně mizí.
Je třeba vyhledat fyzioterapeuta, který pracuje metodou " aktivní fyzioterapie". tzn. pomůže , uvolní funkční poruchy , současně naučí konkrétní cílené cviky dle konkrétního stavu , aby bylo možno změnit svalovou reakci a postupně zlepšení opět stabilizovat. V Praze se samozřejmě můžete objednat i do mé poradny.

MUDr. Jiří Marek
MUDr. Jiří Marek

Specializace: Fyzioterapie
Pracoviště: Soukromá ambulance Praha, Brno - Klinika Naprapathy

 
Líbí se vám odpověď?
+9 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: