Dlouhodobé problémy s trávením

Dobrý den, přibližně před rokem jsem dostala silný průjem s kterým jsem ležela doma něco přes týden. Přibližně od té doby mám rozhozené trávení- pořád dokola se mi střídá průjem, nafouklé břicho a plynatost, zácpa a křeče ve střevech. Bolest přechází i do levého podbříška. Při prohmatání citím v oblasti střev a levého podbříška nepříjemnou a docela silnou bolest. Břicho mě bolí celý den . Má praktická lékařka mi na to doporučila Activii, ale upřímě tomu moc nevěřím. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, zkuste si spíše koupit v lékárně kvalitní probiotika /bakterie, které normalizují trávení ve střevě, a které mohly být určitými zásahy vyhubeny...třeba antibiotiky nebo neprávnou skladbou stravy/ a užívejte je jeden dva měsíce. Výše uvedený jogurt je reklamní trik, na trhu existují jogurty, které mají více živých probiotických bakterií, třeba Hollandia /dvě/ a nebo lze udělat i doma jogurt z koupených sušených směsí bakteríí, /mají tři bakterie/ : http://www.milcom-as.cz/zavod-tabor/produkty/produkty-pro-domaci-pripravu-mlecnych-vyrobku.html . O výrobě domácího jogurtu kompletní info zde, ale potřeba dodržovat přísně hygienu: http://www.chemievjidle.cz/prakticke-informace/vyroba-domaciho-jogurtu-clanek . Pokud se situace nevylepší, navštivte i sama gastroenterologa /specialista na trávení/, je potřeba udělat visualizační vyšetření, kde se prohlédne sliznice střeva a odliší možné nemoci a nasadí léčení na míru. Info o probioticích a prebioticích najdete zde: http://www.ulekare.cz/audio/probiotika-mudr-petr-tlaskal-126 a http://www.viscojis.cz/teens/index.php?option=com_content&view=article&id=85:79&catid=96&Itemid=146 . Hezký den.

MUDr. Jana Leskovská
MUDr. Jana Leskovská

Specializace: Radiodiagnostika
Pracoviště: Rentgenoložka

 
Líbí se vám odpověď?
-4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
probiotika na slinivku bříšní pro kočku | Od: Lenka | 17.10.2014 09:52
Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda se mohu poradit i pro kočičku. Kočička má špatnou funkci slinivky břišní. Vytváří se jí málo trávicích enzymů. Mývá průjem, trvá to již průběžně od března. Byly jsme i na veterině. Dostávala jen samou chemii, už z toho byla otvávená a já taky a problém opět zpět. Tak jsem zkoušela podat černé uhlí na detoxikaci, to zabralo, stolice nebyla úplně podle střev, ale hovínka to byla, žádný průjem. Jenže se to postupně vrací a dnes i zvracení šťáv. Kočička je pohublá, má žízeň. Ale chuť k jídlu má. Má granule Hills feline I/D. Ale chtěla bych pro ní stravu barf + k tomu mám doplněk stravy od baron.cz. Chtěla bych se zeptat, zda bych mohla nějakými probiotiky podpořit funkci slinivky? Moc děkuji za odpověď.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Salmonelóza
Články: Salmonelóza
Salmonelóza je infekční...
Alergie na léky
Články: Alergie na léky
Nežádoucí reakce na léky je...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: