Dlouhodobý chrapot

Dobrý den, již delší dobu mě trápí chrapot. Objevuje se zvláště, když mluvím. Musím si neustále odkašlávat, i když to většinou nepomůže. Mám astma a už více jak dva roky užívám inhalátor Combair. Alergoložka mi nechala udělat výtěry z krku, kde mi zjistili Hemofila. Dostala jsem antibiotika, která mi ulevila na týden a pak se obtíže vrátily. Byla jsem také na imunologickém vyšetření, kde bylo vše v pořádku. Chtěla bych se zeptat, s čím může chrapot souviset a jak ho léčit. Předem velice děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, u inhalačních steroidů, které jsou i součástí Combairu bývá velmi často chrapot důsledkem právě jejich působení. Dop. konsultovat s lékařkou krátkodobé vysazení. V těchto případech se jako náhrada používá často přípravek Alvesco.Při neúspěchu konsultovat foniatra.

MUDr. Jindřich Lahovský
MUDr. Jindřich Lahovský

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Ordinace pro alergologii a lékařskou imunologii, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: