Chtěla bych ...

Dobrý den. Chtěla bych poprosit o radu. Mam 10 měsíčního syna, který prodělal již několikrát zánět předkožky. Vždycky jsem to léčila heřmánkovými obklady a Framykoinovou mastí (2x ještě s Pomyconem)… „větráme“, často přebalujeme, „nepřetahujeme“ a nikdy jsme „nepřetahovali“, minimálně každý večer sprchujeme (když „jsme nemocní“ tak častěji)… Trápí mě, proč se zánět pořád opakuje, jaká je prevence a správná léčba. Zda by tyto záněty nemohly pindíka do budoucna nějak ovlivnit. Máme ještě dva chlapečky, kteří i přes stejný postup, tento zánět nikdy neměli. Velmi prosím o radu.

Odpověď odborníka:

Jestliže jste zatém předkožku nepřetahovali, je to dobře, tím se spíše rizoko zánětů či jizvení zvyšuje. Je možné, že je předkožka mírně zúžená a sekret, který se přirozeně v předkožkovém vaku tvoří, se hromadí a sekundárně infikuje. Pokud vás doposud léčil jen dětský lékař, doporučuji navštívit dětského urologa, aby předkožku prohlédl a doporučil další vhodný postup. Čím dříve, tím lépe. Nevím, jestli v místě bydliště takového specialistu máte, v Praze je to ve FN Motol.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Bojíte se očkování? Homeopatie pomůže zmírnit potíže
Články: Bojíte se očkování? Homeopatie pomůže zmírnit potíže
Počátky očkování jako...
Otřes mozku
Články: Otřes mozku
Otřes mozku je nejčastějším...
Zánět slepého střeva
Články: Zánět slepého střeva
Zánět slepého střeva vzniká...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x