Chtěla bych se...

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně očkování proti rakovině děložního čípku. Chtěla bych se zeptat, co přesně vadí na pohlavním styku, jestli semeno, které se dostane do ženy, nebo zda-li jsou nějaké bakterie na penisu, které se nesmí dostat do těla ženy. Předem mnohokrát děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Jano! Očkování zvyšuje odolnost těla proti tzv. papilomavirům. Tyto viry obvykle zůstávají od první nákazy v těle "nastálo", podobně jako herpesviry způsobující opary. Obvykle se nijak neprojevují, ale některé z nich se podílí na vzniku rakoviny děložního čípku. Přenos virů je snadný, dochází k němu oděrem kůže a nechrání před ním kondom ani jiná bariérová antikoncepce, přitom výskyt těchto virů v populaci je běžný. Semeno nehraje roli, virus v něm není přítomen.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Antikoncepce | Od: Míša | 17.8.2009 15:44
Dobrý den , je mi 15 let a chtela bych se zeptat ,zda-li snizi procenta ucinnosti to ,kdyz zacnu brat antikoncepci behem ockovani (mam za sebou uz dvoje ockovani a v rijnu budu ockovana po treti) Sex chci mit az po tretim ockovani ,ale antikoncepci bych chtela zacit uzivat uz drive ,abych potom uz mohla ...
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: