Chtěla bych se...

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké jsou příznaky alergie. Již několik let na jaře začínám mít rýmu, ucpaný nos, hlavně, když je sluníčko. Teď to je nějaké horší, jsem 14 dní po penicilinu (diagnoza-angina), nyní nemohu dýchat, mám rýmu, oteklé oči, svědí, bolí, nemohu polykat (knedlík v krku). Teplotu nemám, ale jsem hrozně unavená.Chystám se ke své doktorce, ale nevím, jest-li to opravdu je alergie. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, příznaky alergie v oblasti dýchacích cest a očí jsou vodnatá rýma, svědění v nose, salvy kýchání, otok obličeje, pálení a svědění očí, zarudlé oč, ztížené dýchání, příadně suchý nebo i vlhký kašel. Nemusí být přítomny zdaleka všechny vyjmenované příznky. Celkově často bývá únava. Vaše obtíže skutečne mohou být alergického původu (podle popisu je to velmi pravděpodobné), ale může se jednat také nebo zároveň o akutní nealergické onemocnění dýchacích cest (hl.infekčního - knedlík v krku není zrovna charakteristickým příznakem alergie, spíše patří k záětům jiného než alergického původu). Návštěva lékaře je velmi žádoucí.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
PÁLENÍ V OBLIČEJI | Od: JAROSLAV JEŠ | 23.4.2009 16:43
DOBRÝ DEN.Už asi tři roky mívam bez malých přestávek pocit pálení očí a horkého oteklého obličeje.Mám pocit,že mi obličej jakoby padá dolu.Musím prakticky stále zvedat obočí.Chvilkama mívám až mongoloidní výraz.Zní to šíleně,ale je to tak!Jedná se o alergii?Je mi 43 let.Děkuji.PS:Přemýšlím o plastice.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: