Jsem 17 týdnů t...

Dobrý den,jsem 17 týdnů těhotná,a za poslední měsíc a půl se mi již 3x udělal opar na rtu.Dá se tomu nějak předejít.Normálně mám opar tak 1x do roka.A neuškodí miminku,když ho mám tak často?Při prvním těhotenství jsem neměla žádný,děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pokud se miminko nenakazí při průchodu porodními cestami (tj.přímo během porodu), herpetická infekce na rtu mu neuškodí. Pokud by u Vás herpes v oblasti hlavy přetrvával dále, raději proto informujte gynekologa. Jinak předejít oparům se dá těžko, ale můžete zkusit doplnit vitamíny sk.B (miminku neuškodí, naopak jsou dobré pro vývoj nervové tkáně) - jak ve stravě, tak případně v tabletách, ale to se opět raději poraďte se svým gynekologem (předpokládám, že možná již něco užíváte). Jinak je třeba dávat pozor na kontakty s osobami, které my mohly být také nakaženy (manžel nebo jiná osoba, u které připadá v úvahu úzký kontakt - děti, sourozenci apod.) a pokud by také měly opar, nebýt s nimi v úzkém kontkatu (nelíbat se, nejíst společnou lžící..).

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x