Můj dotaz se ...

Dobrý den, můj dotaz se týká opakovaných bolestí břicha a nevolností. V listopadu jsem byla na operaci žlučníku, po které mě upozornili, že pokud potíže přetrvají, bude nutné vyšetřit slinivku. Měsíc po operaci jsem byla na sonu, gastroskopii a koloskopii (přetrvávaly každodenní průjmy, bolesti břicha) - bezvýsledné, jaterní testy byly také v pořádku. Po těchto vyšetření potíže ustaly, ale nyní se zase vrací. Držím dietu, ale opakovaně se mi stává, že mě přepadnou tlakové bolesti kolem žaludku, nevolnost, nechutenství, celková slabost, někdy s průjmem či zvracením. V tyto dny jsem schopná jenom ležet, při chůzi nebo sezení mě břicho "tlačí", nejsem schopná skoro nic sníst. Nevím co dělat, potíže se objeví náhle a zcela mě vyřadí z běžného dne, opakuje se to stále dokola, lékařka říká že to je po žlučníku normální a není třeba se tím zabývat. Prosím o Váš názor, jsou tyto problémy běžné?Vylučují jaterní testy onemocnění slinivky? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, problémy po odstanění žlučníku se mohou vyskytnout ale nejsou běžné - neměly by ale přetrvávat delší dobu po operaci. Jaterní testy onemocnění slinivky nevyloučí, pokud zde ale probíhá nějaké onemocnněí, bylo by to patrné na sonografii, nebo při vyšetření amyláz (jde také o krevní testy, zjišťující hladinu enzymů tvořených ve slinivce). Po odstranění žlučníku je nezbytné dodoržovat pečlivě dietu, hlídat si to, co Vám dělá dobře, vyhýbat se jídlům, která vaše obtíže zhoršují, jíst často a v malých dávkách, důkladně stravu kousat. Také je dobré zjistit si hladinu lipidů v krvi, vyšší "špatný" cholesterol - LDL může také k obtížím přispět. Bohužel zhodnotit celkový stav může jen Váš lékař - požádejte také o vyšetření amyláz a o test na okultní krvácení.

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Bolest zad nepodceňujte – může jít o vážný problém
Články: Bolest zad nepodceňujte – může jít o vážný problém
Stává se vám často, že vás...
Varikokéla, ryze mužský problém
Články: Varikokéla, ryze mužský problém
V podstatě se jedná o...
Čemu se říká „tenisový loket“?
Články: Čemu se říká „tenisový loket“?
Entezopatie je nedokrevnost...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Varikokéla – mužská příčina neplodnosti
Články: Varikokéla – mužská příčina neplodnosti
Jedná se o rozšíření žil...
Angína
Články: Angína
Angína je akutní zánět...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x