Dolní končetiny

V květnu tohoto roku jsem utrpěl cmp na mozkovém kmeni..Začátek byl hrozný,nemohl jsem mluvit ani polykat-špatně jsem dýchal a trpěl refluxem..Rovnováha,právě tak jako motorika levé poloviny těla byla velice špatná.Od té doby jsem se docela dobře zotavil,a následky jsou ( relativně ) malé..Dostal jsem léky na kr. tlak-Tezeo 80mg+Amicloton,léky na ochranu žaludku-Apofamotidine 20mg,dále na kousavé bolesti končetin-Apo Gab 300mg,a na ředění krve-Vasopirin..Tuto medikaci snáším docela dobře,ale stále více mne trápí dolní končetiny-ačkoli se snažím pohybovat jak to jen jde,mám pocit že se stále zmenšuje rozsah pohybu kolenních kloubů,a po námaze dojde k otokům zejména na stehnech..A to docela výrazně a bolestivě-mám tedy dotaz,jde jen o další následek cmp-nebo jde o vedlejší ůčinky léků,případně jejich kombinací? Děkuji předem za vaši odpověd.. Petr N

Odpověď odborníka:

Nemyslím, že jde o potíže v souvislosti s mozkovou příhodou. Rozhodně nejde o žádný typický projev. Ani neurologické postižení se takto neprojevuje. Konzultujte ortopeda.

MUDr. Tomáš Vilhelm
MUDr. Tomáš Vilhelm

Specializace: Rehabilitace
Pracoviště: VERTEBRA

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: