Ekzém

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Již třetí měsíc užívám hormonální antikoncepci MINERVA, vše je v pořádku až na jednu věc... Od dětství trpím atopickým ekzémem, jako dítěti se mi vyskytoval velmi často, ale po čase vymizel, ale když jsem začala užívat antikoncepci, začali se mi všude po těle dělat obrovské červené kruhy a pupínky a myslím že by to mohlo mít spojitost s užíváním antikoncepce,kvůli hormonům atd... ze začátku užívání jsem problémy neměla a když tak menší,ale pořád se to zhoršuje, vždy po sedmidenní pauze se mi objevují tyto pupíky... Myslíte že to užíváním antikoncepce může být způsobeno a měla bych ji změnit?A myslíte,že by mi pomohlo používání nízkohormonální antikoncepce? Děkuji předem za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, atopický ekzém a okolnosti jeho vzniku, léčby atd. jsou dnes stále poměrně nejasné, nicméně jisté je, že s hormonálními hladinami organismu mohou mít významnou souvislost. Navštivte gynekologa, obšírně popište svoje trápení včetně časových souvislostí a Vašich osobních domněnek ohledně vzniku a domluvte se na změně medikace. Možnosti hormonální kontracepce jsou dnes velmi široké, věřím, že se pro Vás najde přípravek s plnou tolerancí.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Příležitostné kouření rovná se nevinné kouření?
Články: Příležitostné kouření rovná se nevinné kouření?
Mnoho lidí o sobě říká, že...
Jak si poradit s ječným zrnem
Články: Jak si poradit s ječným zrnem
Ječné zrno je pupínek nebo...
Netrpíte alergickou vaskulitidou?
Články: Netrpíte alergickou vaskulitidou?
Jde o skupinu onemocnění...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: