Escapelle a menstruace

Dobrý den, začátkem března jsem užila na předpis tabletku escapelle, po jejím užití přišla má menstruace dříve než obyčejně(11.3.) a trvala méně než obyčejně, pouhé 3 dny. Asi za týden po menstuaci se mi objevil hnědý výtok a hned těsně po něm další menstruace (20.3.). Chtěla bych se zeptat, proč to tak je, zda je to normální a zda se cyklus brzy upraví, vím, že tyto tabletky totiž cyklus rozhazují. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pokud jste měla i dříve menstruační cyklus pravidelný, do budoucna se také upraví, nejspíše už v dalším cyklu. Užití tohoto přípravku má vliv na menstruační cyklus, je to hormonální lék. Hormony ovlivňují menstruační cyklus. Měla byste testem vyloučit případné otěhotnění.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: