Gastroenterologie

Dle výsledků gastroskopie mám nedomýkavost kardie,mírnou ezofagitidu,reflux a H.pylorii.Užívám Panzynorm forte,8týdnů jsem užívala na předpis lékaře Helicid.Před 15-20lety mi by zjištěn údajný nedostatek HCL a brala jsem acipepsol, který se už nevyrábí.Může nyní lékař zjistit, zda se mi tvoří, nebo netvoří žaludeční kyseliny a jakým způsobem.Nebo se už nyní nezjištuje,jaká je tvorba kyselin a stačí užívat pouze Panzynorm ?

Odpověď odborníka:

Dobrý den Aleno! Reflux (tedy zpětné vracení trávicích šťáv ze žaludku do jícnu, které je příčinou esofagtidy, t.j. zánětu jícnu) bývá většinou kyselý, ale může být i zásaditý. Do jaké míry je tedy "kyselé " prostředí ve vašem žaludku a jícnu lze stanovit pomocí tzv. 24 hodinové jícnové pH-metrie. Panzynorm obsahuje trávicí enzymy slinivky břišní a nahrazuje vlastní sníženou sekreci těchto trávicích šťáv slinivkou. Vaše další léčba bude záviset především na tom, jaké máte v současné době potíže.

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
ad: Alena | Od: Vesna | 23.5.2012 22:02
Pred 15-20 rokmi zistený nedostatok HCL v žalúdku určite nebol "údajný" ale istý. Acipepsol prestali vyrábať, pretože priveľa ľuďom pomáhal a MUDr-ci nepotrebujú, aby sa ľudia vyliečili. Koho by potom liečili a liečili až do smrti? Na zistenie stavu HCL v žalúdku lekára nepotrebuješ. Urob spoľahlivý a jednoduchý test. Ráno skôr ako čokoľvek spravíš, vypi cca 1,5 dcl vody s jednou lyžičkou sódy bicarbóny. Ak si do 3 minút grgneš tak silno ako jeleň v ruji, máš dosť HCL. Ak nie alebo je to iba také dámske pšouknutí tak máš málo. Opakuj 3 dni po sebe pre istotu. Chémia základnej školy-reakcia zásady do kyseliny. Vyše 90% ľudí má HCL málo ani o tom nevie a z toho plynú všetky zdravotné problémy. Bez HCL, nič v tele nefunguje. Väčšine ľudí, ktorých páli žáha predpisujú nezmyselne anacidá a oni majú len málo HCL.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: