Genitální bradavice - nežádoucí účinky po aldaře

Dobrý den, mám gen.bradavice okolo pochvy a na vnějších pyskách, gynekolog mi předepsal aldaru, tak jsem šla na kožní a tam mi taky doktorka řekla tu aldaru. Tak se s tim mažu a po 2 týdnech mazání se mi udělali bouličky- na vrchu jsou až do krve a pálí to, je jich čím dál víc, svědění a pálení mám také, je to ještě horší než když sem to nemazala.Ve čtvrtek sem byla znovu na kožním a byla tam jiná doktorka, podívala se na to a jen mi řekla, že aldaru ona nedoporučuje vůbec a ať jí doberu a příjdu znovu,ale na ty boláky mi nic neřekla, přitom by se otevřené rány mazat neměli. Děkuji za radu, posílám foto ze včera,dnes tam mám tak o 3 bouličky navíc.

Odpověď odborníka:

Po aplikaci Aldary může dojít někdy k velkému místnímu podráždění, doporučovala bych aplikaci přerušit, ošetřovat pantenolem či Framykoinem a po zhojení zkusit jinou léčbu (elektrokauter, laser).

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: