Gyn. potíže

Před 6ti týdny jsem ze zdravotních důvodů musela vysadit antikoncepci. Menstruace se dostavila slabá těsně po vysazení. Od té doby další očekávaná nepřišla. Těhotenské testy vyšly negativní. Nyní mě ovšem trápí bílý, hustý výtok a občas čirý hlen. Také mi zčervenaly obě prsa z vnější strany a po zmáčknutí se vždy z bradavky objeví skoro čirá (mírně bílá) kapka tekutiny.Prsa nejsou však nijak citlivá ani bolestivá. Jsou tyto problémy po vysazení HA běžné? A o co by se případně mohlo jednat? Návštěvu lékaře samozřejmě plánuji.

Odpověď odborníka:

Adélo,
vzhledem k vámi udávaným obtížím by za vším mohla být zvýšená hladina prolaktinu, ten se zvyšuje zejména v těhotenství (byť jste udávala negativní TT), i některá antikoncepce ho může zvýšit ( a může se vyskytovat i po vysazení), dále antidepresiva, stres a mnohé jiné. Kontrola u gynekologa je určitě na místě.
S pozdravem

MUDr. Jiří Martinů
MUDr. Jiří Martinů

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Olomouc

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x