Gynekologie

Ahoj, snad na potřetí fotodokumentace k mému dotazu povedla, jinak už nevím, co s tím. Nejsem technicky založená osoba. Na položení právě tohoto dotazu mě nejvíce záleží, je spojen s velice nepříjemným pocitem, který nyní mám. Ráda bych znala odpověď na to, co je ten výstupek na úplně dolním okraji poševního vstupu (na oválném lemu, na foto vpravo), zdali to není bradavice nebo jiný podobný útvar. Většinou při měsíčkách (nyní při silném krvácení s nečetnými chuchvalci krve) ta oblast tlačí a občas projede jako by silné bodnutí, ale na šáhnutí to ale není tvrdé, jako bradavice většinou bývají. Prostě cítím, že tam něco je, co tam asi být nemá, ale je to až teď během silnějších měsíčků (cca 4 měsíce). Od malička trpím na bradavice na chodidlech a rukou (prsty a dlaně), ale občas se objeví i na jiné neuvěřitelné části těla. Bradavice se prý přenáší po lidském těle krví, takže prý jsou schopné se objevit kdekoliv jinde než původní mateřská bradavice. Je to dědičné, můj otec, když byl mladý, také na ně trpěl na bradavice, a boj s nimi je nekonečný. Děkuji

Odpověď odborníka:

Bohužel fotografie se nezobrazila. Doporučuji navštívit gynekologa. Jednak zjistí, o co se jedná, a jednak Vám doporučí i léčbu a nebude Vás to již trápit.
Bradavice jsou virového původu a někteří pacienti s nimi mají větší potíže, u někoho se vůbec neobjevují. Léčí se lokálně nebo se odstraňují chirurgicky. Vzhledem k tomu, že se přenášejí, je nutné je léčit a bude nejlepší, když se s tím obrátíte na kožního lékaře.
S pozdravem
MUDr. Dagmar Doležalová

MUDr. Dagmar Doležalová
MUDr. Dagmar Doležalová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé, Centrum ambulantní gynekologie a primární péče, Brno

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: