Ha a chráněnost v době pauzy

Dobrý den, dočetla jsem u ostatních tazatelek, že by měly být chráněny proti početí i v době, kdy čekají na menstruaci, čili dobraly jedno platíčko a týden čekají, než začnou brát další. Chci se zeptat, jak je to možné? Jak ochrana proti početí v tuto dobu funguje? Myslela jsem, že hormony "drží" vajíčko ve vaječníku, žena neovuluje, nemůže počít. Ale když čeká na menstruaci, tak je vajíčko na cestě, tudíž by měla být alespoň nějaká pravděpodobnost, že žena může otěhotnět. Asi jsem si to laicky nevyložila dobře, když je tedy žena chráněna i v té pauze. Ale ráda bych tomu rozuměla. Díky moc za vysvětlení.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, při užívání hormonální antikoncepce dochází k tzv. pseudomentruaci, krvácení vyvolaném pouze ukončením užívání tabletek. Tato menstruace nemá nic společného s menstruačním cyklem a ovulací. Proto je taky zajištěna antikoncepční ochrana i v době pauzy.

MUDr. Renata Kavanová
MUDr. Renata Kavanová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: soukromá praxe My.Gyn, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x