Ha sunya a špinění

Dobrý den, mám na Vás jeden dotaz. Je mi 17 let a dnes je to 9. den, co beru antikoncepci Sunya. Začala jsem ji brát podle návodu 1. den menstruace. Obvykle mi menstruace trvá tak 5 dní, poslední dva dny už je to jen takové to špinění. Jenže teď už je to 9. den od začátku menstruace a špinění pořád neustalo. Je sice slabější, než před několika dny, ale pořád je. Předpokládám, že je to způsobeno tím, že jsem začala brát HA. Tak se Vás chci zeptat, jestli je to normální, popřípadě za jak dlouho špinění ustane, nebo co bych měla dělat. Moje gynekoložka mi řekla, že v prvním cyklu se špinění objevit může. V pondělí jedeme s přítelem do hor, tak bych byla ráda, kdyby to špinění do pondělka přestalo. Popřípadě se chci zeptat, jestli kdybych HA brát přestala, jestli by ustalo hned. Ale to mi asi stejně nedoporučíte, že? To bych si asi v těle udělala ještě větší zmatek, než je teď. Nebo jaký je Váš názor? Moc Vám děkuju za odpověď.

Odpověď odborníka:

V prvních cyklech užívání antikocenpce se špinění může vyskytnout, rozhodně nevysazujte, začala by jste krvácet,mějte trpělivost, špinění by nemělo být silné ani trvat dlouho. Příjemný den.

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: